Farmer Ultra Farmer "Farmer": descrición da variedade, fotos, características detalladas

Loading...

A variedade de patacas "Agricultor" refírese ás variedades temperá, produtiva e despretensiosa. Recoméndase para o cultivo na maioría das zonas climáticas, os seus tubérculos crecen fermosos, mesmo e bastante grandes. Os consumidores marcan o seu excelente sabor e Posibilidade de almacenamento a longo prazo.

Neste artigo atoparás unha descrición detallada da variedade Farmer, as súas características. Tamén vai familiarizado coas peculiaridades do cultivo e ver como se ve na foto.

Descrición da raíz

Nome da gradeO agricultor
Características xeraissuperearamente, resistente á dexeneración
Período de xestación40-60 días
Contido de almidón9-12%
Masa de tubérculos comerciais90-110 gr
A cantidade de tubérculos no arbusto10-15
Rendemento200-230 c / ha
Calidade do consumidorbo gusto, non ferver suave, axeitado para fritir e alimentar a dieta
Recumbency95%
Cor da pelamarelo
Cor de celulosaamarelo claro
Áreas de crecemento preferidasclima continental brillo continental
Resistencia á enfermidaderesistente ao cancro de pataca, nematodo de cistos dourados, virus, tizón tardío; É necesario o tratamento do escarabajo de pataca de Colorado
Características do crecementoPódese cultivar a partir de sementes, gústalle regar e fertilizar

Característica

O "Agricultor" de pataca ten as seguintes variedades características: refírese á táboa ultra temprana, a estación de crecemento é de 50-60 días. En condicións climáticas favorables, a maduración será aínda anterior, os grandes tubérculos maduros poden ser collidos 40 días despois do cultivo.

Alto rendemento, de 1 hectárea recibe máis de 200 cenadores de patacas seleccionadas. Os tubérculos están moi ben conservados, o que os fai adecuados para a venda ou o transporte.

Variedade resistente á dexeneración, os tubérculos para a posterior plantación poden ser recollidos de forma independente. A actualización non será necesaria durante 5-6 anos. Se o desexa, as patacas poden ser propagadas por sementes, no primeiro ano a colleita será pequena, pero chegará a un nivel digno.

Bush é de tamaño medio, vertical e intermedio, as ramas non se estenden. A formación de masa verde é media. As follas son de cor verde brillante, de tamaño medio, con bordos lixeiramente ondulados e veas claramente trazadas. A corola é compacta, montada a partir de grandes flores brancas. As bagas non están practicamente empatadas. O arbusto conserva unhas verduras e flores suculentas durante moito tempo.O sistema raíz é poderoso, 10-15 forman grandes patacas baixo cada arbusto. O número de cousas non competitivas é mínimo.

Coidar as patacas é sinxelo. Os tubérculos grandes son seleccionados para o cultivo; despois da xerminación, pódense cortar en segmentos, o que gardará a semente. A variedade prefire un chan lixeiro e fértil, baseado no chan ou a area negra, a abundancia frecuente e o rego moderado. Aumentar a produtividade pode fertilizar mineral ou orgánico.

Variedade protexida de moitas enfermidades perigosas do nightshade. Prácticamente non se ve afectada polo cancro de pataca, o nematodo de cistos dourados, virus e fungos. A maduración precoz protexe o cultivo a partir do tizón tardío.

"Agricultor" - patacas moi sabrosasadecuada para a preparación dunha variedade de pratos. O baixo contido de amidón non permite que os tubérculos se desmoronen e non se escurecen durante o corte.

As patacas pódense cociñar, fritidas, cocidas ou recheas. O contido calórico dos tubérculos é moderado, o que nos permite recomendar unha variedade para a nutrición alimentaria. É posible preparar produtos semi-acabados a venda: rodajas conxeladas de patacas fritas, sopas de sopa, mesturas de vexetais conxelados (xunto con cenoria, remolacha, repolo, cebola e pementón)

Na mesa pódese ver o rendemento doutras variedades de patacas moi temperás:

Nome da gradeRendemento
O agricultorDesde 1 hectárea recibe máis de 200 céntricos.
JuvelDesde 1 hectárea pode recoller máis de 700 céntricos.
Meteor200 - 400 céntricos por hectárea, dependendo da rexión e do clima.
Corenta díasDesde 1 hectárea pódense recoller de 200 a 300 quintales.
MinervaDesde 1 hectárea recolle de 200 a 450 céntricos.
KaratopPode recoller 200-500 céntricos por hectárea.
VenetaA cifra media é de 300 céntricos por hectárea.
Zhukovsky cedoUnha media de 400 céntricos por hectárea.
RivieraDe 280 a 450 céntricos por hectárea.
KirandaDe 110 a 320 céntricos por hectárea.

Historia de reprodución

A variedade de patacas "Farmer" refírese aos híbridos da selección nacional. Non inscrito no Rexistro Estatal da Federación Rusa. Cultívase en zonas con clima templado, continental e densamente continental. En rexións cálidas, os rendementos son significativamente máis altos.

Adecuado para o cultivo en facendas ou xardíns persoais. Grandes e uniformes tubérculos son ideais para venda, procesamento industrial ou caseiros.

Fortalezas e debilidades

As principais características da variedade inclúen:

  • calidades altas de sabor dos tubérculos;
  • maduración precoz;
  • bo rendemento;
  • posibilidade de almacenamento a longo prazo;
  • resistencia a enfermidades importantes.

Non hai prácticamente ningún fallo na variedade. Unha característica pode ser considerada esixente para o valor nutricional do solo e moderada humidade.

Na táboa seguinte pódese comparar as características da variedade do agricultor con outras variedades superiores polo peso dos tubérculos ea súa calidade de conservación:

Nome da gradeMasa de tubérculos de mercancías (gramos)Recumbency
O agricultor90-11095%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovsky cedo100-12092-96%
Riviera100-18094%

Características do crecemento

Agrotechnics para esta variedade non é algo especial. Do mesmo xeito que outras variedades tempranas, as patacas agrícolas poden multiplicarse por sementes. Están empapados nun estimulante de crecemento, deixan de pícara e despois plantanse en recipientes ou directamente no chan. A variante de mudas é preferible, acurtando a tempada de crecemento. No primeiro ano, o rendemento será pequeno, pero este método de cultivo brindará a oportunidade de recolectar material para a posterior plantación.

Os tubérculos poden ser plantados cando o chan quéntase a 10 graos. O solo é fertilizado cunha mestura de turba e humus, é posible engadir a cinza de madeira. Os arbustos son plantados a unha distancia de 20-25 cm, cun espazo de aproximadamente 60 cm. Durante a formación de tubérculos, o rego oportuno é moi importante.Para garantir unha humidade do solo óptima, pode instalar un sistema de irrigación por goteo.

Durante a estación de cultivo, 1-2 veces se alimenta de fertilizantes complexos a base de potasio ou magnesio. Uso e alimentación foliar, por exemplo, fumigando unha solución acuosa de superfosfato. Os que prefiren o orgánico poden usar bolos diluídos ou ave. Sobre como e en que cantidades hai que aplicar o fertilizante, lea aquí.

Lea tamén sobre outros métodos de cultivo de patacas: preparámosvos moita información interesante sobre tecnoloxía holandesa, sobre o crecemento en bolsas e barrís.

A matanza frecuente coa formación de altas cotas ea destrución de herbas daniñas é moi importante. A mestura con herba ou palla cortada axudará a desfacerse deles.

O mulching é colocado en vexetais, no noso caso a pataca, varios materiais, como o feno.

Ofrecémoslle un material útil sobre o cultivo de tomates no interior do efecto invernadoiro e sobre se este procedemento é útil para o control de herbas daniñas.

A pesar da maduración precoz, a nota varía en boa calidade de mantemento (máis do 90%). As patacas pódense almacenar durante varios meses sen perder calidade comercial. É importante cumprir as condicións óptimas, mantendo unha temperatura de aproximadamente 2 graos. O levantamento leva á xerminación, as calidades de sabor das cosechas se deterioran. As instalacións para almacenar patacas deben ser regularmente emitidas. Lea máis sobre a hora e o lugar para almacenar as patacas en artigos separados do noso sitio.

Enfermidades e pragas

A variedade é resistente ás principais enfermidades de Solanaceae: cancro de pataca, nematodo de cista dourado e varios virus. A maduración precoz aforra arbustos e tubérculos a partir do tizón tardío.

Cando se detectan os primeiros signos de fitófora, recoméndase desenterrar patacas. A prevención das enfermidades require un derramamento previo de plantación de chans con funxicidas, aderezos de tubérculos e rotación de cultivos competentes.

Cada 2-3 anos as patacas son plantadas nun lugar novo.. As áreas preferidas onde se cultivaron herbas prados, repolo, leguminosas.

Nas rexións do sur da pataca sofre escaravellos de Colorado, pulgóns, cigarras. Atópanse atraídos por frondosas frondosas, de frescura duradeira. A desherdada axudará a plantar así como a pulverización con insecticidas.

Lea tamén información útil sobre tales enfermidades de pataca como a costra, Fusarium, Verticillis, Alternaria.

Foto

Para un coñecemento visual das patacas "Farmer", coa descrición e características da variedade que xa leu arriba, ofrecémosche unha selección de fotos:

"Agricultor" - Unha clasificación inicial exitosa adecuada para calquera rexión. O rendemento é decente, as patacas son grandes, moi saborosas e fermosas. Os tubérculos poden ser cultivados para a venda, pero con máis frecuencia son plantas para o consumo persoal.

Tamén suxerimos que familiarizarse con variedades de pataca que teñan diferentes condicións de maduración:

Medio tardeMedio cedoMedia tempada
VectorGingerbread ManO xigante
MozartContoToscana
SifraIlinskyYanka
DofínLugovskoyNéboa lila
GrúaSantaCalado
RognedaIvan da ShuraDesiree
LasockColomboSantana
AuroraManifestoTifónSkarbInnovadorAlvarMagoCoroaBrisa
Loading...